czech english
Ordinační doba
Po - Pá
8,00 - 20,00
So
9,00 - 13,00
Ne
14,00 - 18,00
čas 12,00 - 14,30 je vyhrazen.
+420 774 735 735

Problém se stolicí, s vyprázdněnímProblém se stolicí u buldočka

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či môžem psíkovi - francúsky buldoček - pomôcť pri vyprázdňovaní prstom, nakoľko včera zožral dve kosti z kuracieho stehna, tie som mu dala ja, a na prechádzke sa mu podarilo nájsť ešte jednu kosť, pravdepodobne z bravčovej kotlety. Kým včera mal stolicu pomerne riedku, dnes sa mu už podarilo vytlačiť len dva bobky, stále tlačí, vyteká len nejaká tekutina. Alebo je nutné navštíviť veterinára? Ďakujem vopred za odpoveď.

Odpověď od MVDr. Milana Růžičky

Dobrý den, pokud Váš pes pozřel kosti, může dojít k rozličným problémům. K nejzávažnějším z nich patří mechanické uvíznutí fragmentů kostí v různých částech trávícího traktu. Pokud došlo k uvíznutí kostních fragmentů až v konečné části trávící trubice tedy v sestupném tračníku tlustého střeva či v konečníku, což by mohlo odpovídat Vašemu popisu, záleží pak další postup na individuálním stavu pacienta. Někdy je možné problém vyřešit pouze manuálním vyprázněním, jindy stav vyžaduje komplexnější péči. Rozhodně si však myslím, že posouzení stavu i ošetření by měl provést veterinární lékař, neboť pejskovi se dá neodbornou manipulací v dobré víře i velice snadno ublížit.

Hezký den. MVDr. Milan Růžička 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů