Drobečková navigace

Úvod > Zajímavé případy > Jak zvládnout silvestrovské oslavy?

Jak zvládnout silvestrovské oslavy?Blíží se nám konec roku a majitelé pejsků se nás často ptají, jak si poradit se strachem během silvestrovských oslav.

Sepsali jsme pro Vás tedy krátké doporučení:

1. Nenechávejte venku Vašeho mazlíčka bez dozoru a bez vodítka. Ve strachu nikdy nevíte, jak se Váš jinak klidný společník zachová. Svého pejska mějte načipovaného a přidejte na obojek raději i známku, aby Vás případný nálezce mohl co nejdříve kontaktovat. Vyvenčete v podvečer, kdy ještě není tolik hluku.

2. Během novoročních oslav neberte svého mazlíčka s sebou ven. Ideálně zůstaňte doma s ním. Zavřete a zatemněte okna, pusťte televizi anebo klasickou hudbu. Ujistěte se, že Váš mazlíček má k dispozici klidné místo, kde se může schovat.

3. Dělejte vše tak, jak jste zvyklí. Neutěšujte, buďte pozitivní a veselí, abyste ukázali, že je vše v pořádku. Buďte připraveni upoutat pozornost pomocí hraček a dobrot. Netrestejte.

4. Strach mohou pomoci snížit také některé přírodní přípravky. Ty nezpůsobují sedaci, pouze sníží reakce nervového systému na stresové faktory.

  • U nás doporučujeme tablety Alavis Calming nebo Zylkene. Alavis Calming se podává jednou denně alespoň hodinu před předpokládaným stresem. Zylkene je třeba podávat alespoň 2 dny předem. A vzhledem k tomu, že s petardami mnozí začínají už dávno před silvestrem, doporučujeme užívat 5 dní předem nejen Zylkene, ale také Alavis Calming.
  • Kočičky sice většinou nejsou na zvuky spojené se silvestrovskými oslavami tak citlivé, ale i ony mohou v případě potřeby užít Alavis Calming. Pokud nejsou pro Vaši kočičku tablety tím pravým, další variantou jsou například přípravky s kozlíkem lékařským (obojek, kapička za krk, hračky).

Věříme, že pro Vás i Vaše mazlíčky bude konec roku klidný a do nového roku Vám celý tým Veterinární kliniky Lhotka přeje mnoho štěstí a hlavně zdraví! 

 

tablety-alavis-calming-proti-stresu-30tbl-original.jpgzylkene_all.jpg